31 Mart 2011 Perşembe

Gripin M.S. 05 03 2010

En son ne zaman bir albümde baştan sona bütün şarkıları hiç sıkılmadan dinledim, inanın hatırlamıyorum.
Bir kaç lokomotif hareketli ve yavaş parçanın haricinde geriye kalanlar genelde olmasa da olur tarzda şarkılardır.

Ancak Gripin'in son albümü olan M.S. 05 03 2010 , uzun bekleyişime son veren mükemmel bir albüm.Her bir şarkının tadı bir diğerinden farklı ve her biri sizi içinizde farklı farklı yerlere savuruyor.Hiç bıkmadan usanmadan baştan sona bütün şarkıları keyifle dinlesem de favori parçam "Sal Sensizliğini Üsteme".

Tabiki,"Sen Gidiyorsun"'un akustik versiyonuna selam vermeden geçmek olmaz..Mutlaka dinleyin,pişman olmayacaksınız.28 Mart 2011 Pazartesi

Özge Piknik Ankara

Bu cumartesi Zerrin Tekindor'un resim sergisi için günübirlik Ankara'ya gittik.Ankara'ya kadar gidip de döner yememek olmaz elbette...Ada Piknik ve Hosta Piknik şehrin en büyük ve en popüler dönercileri, dönerin yanısıra mönülerinde pek çok çeşit var. Ancak büyük ve kalabalık mekanlar bana oldum olası hiç cazip gelmemiştir. İşte bu sebeple , Ankara'lı bir arkadaşın tavsiyesi ile , rotamızı Özge Piknik'e çevirdik.
Özge Piknik,Kızılay'dan Tapu Kadastro binasına doğru giden yol üzerinde, köşe başında küçük mavi bir dükkan...Dönerinizi, aynalı duvarlar karşısında küçük mermer tezgaha dayanarak yiyorsunuz.Salaş ama bir o kadar da orjinalliğinden hiç bir şey kaybetmemiş  bir mekan. Aba ve Hosta piknik aksine, döneri odun atesinde pisiriyorlar.Etin sertliği, yağ-et oranı gayet başarılı.Yolu Ankara'ya düşen herkese tavsiye edilir.